Αθλητισμός

Ήττα για τον Αστέρα Τρικάλων

Σ’ έναν αγώνα γεμάτο ένταση, πάθος αλλά και νεύρα, ο Αστέρας Τρικάλων πλήρωσε για μια ακόμη φορά την αστοχία του και ηττήθηκε τη Κυριακή από τον Ήφαιστο Πάτρας με σκορ 47-60.
¨Οπως αναμένονταν, έγινε ένα συναρπαστικό ματς, στο οποίο κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες και η τακτική των δύο πάγκων. Και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παρκέ και το σκορ στο πρώτο ημίχρονο πήγαινε πόντο-πόντο. Στ β΄ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι επωφελήθηκαν της αστοχίας των τρικαλινών και πήραν μια διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος παίρνοντας τη νίκη με το τελικό 47-60. Πάντως για μια ακόμη φορά οι Τρικαλινοί έφαγαν πολύ “μπασκετικό ξύλο” στο παρκέ και έχουν παράπονα από τη διαιτησία που ανέχτηκε το σκληρό και αρκετές φορές αντιαθλητικό παιχνίδι των Πατρινών.

Το σκορ ανά 10λεπτο : 12-14, 23-27, 37-46 ΚΑΙ 47-60

ΑΣΤΕΡΑΣ (Γ.Χατζής): Χατζής 16, Καραμπίνας, Τσίπρας 14, Φιλιππου 15, Ορέστης 2, Μανώλης, Καλαίτζίδης και Βλαχάβας.
ΗΦΑΙΣΤΟΣ: (Δ. Αναγνωστόπουλος): Σταμάτης 12, Παπουτσόπουλος 6, Παπαδόπουλος, Κρίθης 14, Κοντογιάννης 18, Τατιάνι 2, Κανελόπουλος. Αδαμόπουλος 6, Μεταξάς 2, Σταγιάνος και Κουραχάνη