Αθλητισμός

Το αγωνιστικό διήμερο της Άμιλλας

Με νίκη ξεκίνησαν τους αγώνες του πρωταθλήματός τους οι παμπαίδες της Άμιλλας το Σάββατο 6/5. Συγκεκριμένα κέρδισαν με 3-0 σετ την Β’ ομάδα του Σ.Π.Α.Κ. μέσα στην Καρδίτσα. Η ομάδα της Άμιλλας εμφανέστατα καλύτερη από την ομάδα της Καρδίτσας δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο, είχε μάλιστα την ευχέρεια να δώσει χρόνο συμμετοχής και στους μικρότερους παίκτες, οι οποίοι απόλαυσαν το παιχνίδι με ένα καθαρό σκορ (13-25, 14-25, 16-25).
Η ομάδα των Β’ Παγκορασίδων της Άμιλλας υποδέχτηκε στο κλειστό της Μπάρας την ομάδα της Δεσκάτης και ηττήθηκε με 3-0 σετ. Δείχνοντας φανερά σημάδια βελτίωσης, παιχνίδι το παιχνίδι, οι μικρές της Άμιλλας χτίζουν το αγωνιστικό τους προφίλ το οποίο προβλέπεται λαμπρό.