Αθλητισμός

Φιλαθλητικός Τρικάλων – Δεσκάτη Γρεβενών 3-1

Ωραία νίκη της ομάδας μας απέναντι στη ομάδα της Δεσκάτης. Αγωνιστικά, αντιμετώπισαν 100% επιτυχώς τη μη αποτελεσματική πιεστική άμυνα των φιλοξενούμενων με απίστευτη ωριμότητα και ηρεμία στο παιχνίδι τους, δημιουργώντας τις περισσότερες φορές φάσεις αιφνιδιασμού που κατέληγαν σε όμορφα τελειώματα.  Αλλά ακόμα και στις επιθέσεις τους απέναντι σε οργανωμένη άμυνα, ξεδίπλωναν το ταλέντο τους με ακριβείς και έξυπνους αυτοματισμούς, αιφνιδιάζοντας την άμυνα των αντιπάλων τους κερδίζοντας τα 2 σετ. Στο 3ο σετ το χαλάρωμα εφερε τη Δεσκάτη να πάρει το σετ αλλά στο 4ο τα κορίτσια του Φιλαθλητικού ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν το παιχνίδι με 3-1 σετ. Αξίζει τέλος να σταθούμε ακόμα μία φορά στις αποτελεσματικές ατομικές άμυνες, αποτέλεσμα των οποίων ήταν – σε συνδυασμό με την πληθώρα επιθετικών λύσεων – ο ζυγός της αναμέτρησης να γέρνει αυξητικά προς την πλευρά των γηπεδούχων. Για την ομάδα του Φιλαθλητικού έπαιξαν : Κουφογιάννης: Μπουραζάνα Μαρία, Αργυροπούλου Ηλιάνα, Τριανταφύλλου Ασπασία, Κουτσώνα Βίβιαν, Ρακοβίτη Ευφροσύνη, Κόκκα Πένυ, Μίσσιου Φωτεινή, Αναγνώστου Ελένη, Ζαφειροπούλου Κωνσταντίνα, Γιώτη Αθανασία, Κόκκας Θέμης, Παπαγιαννούλα Έλενα, Ζαφειρόπουλος Αντώνης.