Αθλητισμός

Φιλικό: ΑΟ Τρίκαλα – ΝΠΣ Βόλος 2-2

Ισόπαλο έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟ Τρίκαλα και τον ΝΠΣ Βόλος με το «χορταστικό» 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών.
Οι ομάδες έδειξαν διάθεση και μάλλον οι ποδοσφαιριστές περιμένουν να αρχίσει το πρωτάθλημα. Από εκεί και πέρα όπως κάθε φιλικό έτσι και αυτό ήταν περισσότερο για να βγάλουν συμπεράσματα οι προπονητές.
Το φιλμ του αγώνα
13′ Σουτ του Κότο, η μπάλα περνάει ξυστά απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Ταϊρη
16′ Ο Καμαπαγιέρο απο κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Ταϊρη, καλή στιγμή για τον Βόλο
21′ Γκολ του Ξενοφών Πάνου ακυρώνεται ως οφσάιντ
34′ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι
40′ Πολύ ωραία αντεπίθεση του Βόλου με τον Κότο να βγάζει σέντρα μετά απο κούρσα στα δεξιά για τον Ηλιόπουλο που έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ
43′ Δοκάρι για τον Βόλο με τον Ηλιόπουλο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ταϊρη!
50′ ΓΚΟΛ Ο Ηλιάδης απο κοντά εκμεταλλεύεται αδράνεια των αμυντικών του Βόλου και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να σημειώσει το 1-0
53′ Σουτ του Φράγκου απο καλή θέση διώχνει ο Ταϊρης
65′ Σουτ του Ηλιάδη δεν ανησυχεί τον Μπουργάνη
68′ ΓΚΟΛ Ο Γκαρσία ισοφαρίζει με πέναλτι σε 1-1. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Δεμηρτζόγλου που ανατράπηκε απο τον Ταϊρη.
72′ ΓΚΟΛ Μετά απο σέντρα του Ντεντάκη ο Φράγκος ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας των Τρικάλων σημειώνει το 1-2
79′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Γκουγκούδη που προλαβαίνει την έξοδο του Μπουργάνη και στέλνει την μπάλα άουτ
84′ ΓΚΟΛ Ο Σταματάκος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ισοφαρίζει σε 2-2 μετά απο σέντρα του Γκουγκούδη
85′ Παραλίγο και ο Σιαλμάς με το που μπαίνει στο παιχνίδι να σκοράρει, κεφαλιά ελάχιστα άουτ
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταϊρης, Ρούνει (83′ Μαντιανί), Γκατζολάρι (85′ Σιαλμάς), Γκότοβος, Ηλιάδης (69′ Ράντι), Κέζος (69′ Συριόπουλος), Νιάρος (69′ Μακρίδης), Πάνος, Συμελίδης (83′ Σταματάκος), Τριανταφυλλάκος (69΄Τριανταφυλλάκος), Τσιμίκας (69′ Γιουκαρής)
ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης (46′ Μπουργάνης), Ντεντάκης, Ρούσος, Γκαλίτσιος (46′ Καρρίκι), Μάντζης (46′ Πίσπας), Καμπαγιέρο, Κότο, Γκαρσία, Ηλιόπουλος (46′ Φράγκος), Δώρης (8′ λ.τρ. Κορέλας), Ουνγιαλίδης (53′ Δεμηρτζόγλου)
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Βογιατζής απο την Καρδίτσα. Βοηθοί οι συντοπίτες του κ.κ. Βογιατζής, Κανιούρας.