Αθλητισμός

Ήττα του ΑΟ Τρίκαλα στη Λευκίμμη

Με ήττα αποχαιρετά το 2022 ο ΑΟ Τρίκαλα, αφού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ηττήθηκε με 1-0 από την ΑΕ Λευκίμμης.

Η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου ταξίδεψε με πολλές απουσίες στην Κέρκυρα, υπήρξαν και οι τραυματισμοί των Θεολόγου και Γκοβίνα κατά την διάρκεια του αγώνα και τελικά ήρθε η ήττα, που έριξε τον ΑΟΤ από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Το γκολ που έκρινε τον αγώνα ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημίχρονου όταν ο Βέρμπης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

ΑΕ Λευκίμμης : Παγκάρης,Πουλημένος, Κωστακιώτης, Ματσοβίλα, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Πότσης, Γαστεράτος, Βέρμπης, Χατζηστάμου, Καρβούνης.

ΑΟ Τρίκαλα (Φρατζέσκος): Γρηγοριάδης, Λουκάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Θεολόγου (15’ Γκοβίνας-30’ λ.τρ. Λώττας), Παπακώστας, Τσιαφίτσας (65’ Κοντογεώργος), Αλεξίου , Κουσκουνάς, Κορέλας, Κωστόπουλος