Αθλητισμός

Κέρδισαν οι Ίκαροι

Η… τριπλή απουσία των Μακρή, Μπάρδα και Μπαρμπαρούση, τριών παικτών πολύτιμων για τους Ικάρους, δεν εμπόδισε το συγκρότημα του Κώστα Σδράκα από το να φτάσει στη νίκη με 81-68 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας.
Στο Κλειστό της Μπάρας και μπροστά σε 300 θεατές, οι “κιτρινόμαυροι” καθάρισαν το ματς στο 4ο δεκάλεπτο καθώς στα προηγούμενα 30 λεπτά οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να περνούν μπροστά στα μέσα της 3ης περιόδου.
Στο τέλος οι Ίκαροι περιόρισαν τα λάθη τους, ήταν πιο εύστοχοι και έφτασαν ως τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 41-33, 56-53, 81-68
Ίκαροι (Σδράκας): Φρύδας 2, Βλάχος 3, Κολότσιος 17(4), Κρεμμύδας 4, Κατσαρές 17(1), Τζορμπατζάκης 3(1), Ραμμίδης 2, Μέξης 17, Γεωργόπουλος, Γκιουλέκας 16(2).
Αν. Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 9(3), Γεωργαντάς 12(1), Πανταζής 2, Τσέλιος 1, Κοβάτσεφ 9(2), Ντούρλιας, Αργύρης 12(2), Αντωνίου 12(2), Δίκαρος 8.