Αθλητισμός

Κέρδισε ο ΑΟΤ και παρέμεινε στην Super League 2

Εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία ο Α.Ο. Τρίκαλα.

Όπως καταγράφει το trikalavoice.gr το μεσημέρι της Τρίτης κέρδισε 3-1 τον Απόλλωνα Λάρισας στο Στάδιο και τελείωσε καλά τη χρονιά.

Ο ΑΟΤ προηγήθηκε με τον Σταματή στο 40′, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Τασιούλης με σουτ έκανε το 1-1. Πριν τελείωσει το ημίχρονο τα Τρίκαλα κατάφεραν να π΄παρουν εκ νέου το προβάδισμα με πέναλτι του Ριζογιάννη, με το 2-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και αφού αρχικά είχαν δοκάρι με τον Πέλκα στο 53′, κατάφεραν να κάνουν το 3-1 με τον Ευθυμίου στο 79′.

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Νιάρος, Τάχατος (46′ Ελευθεριάδης), Σουλιώτης (88′ Ντιαλόσι), Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Σταματής (73′ Ζησόπουλος), Πέλκας (56′ Σιλβάνο), Πιαστόπουλος, Ευθυμίου (88′ Κλεμέντε).

Απόλλων Λάρισας (Φραντζέσκος): Αστράς, Γεωργακόπουλος, Καλούσης (38′ λ.τ Ενγκού), Καμπέρης, Σκούπρα, Μπαλογιάννης (73′ Ντα Κάμπο), Μπάλλας (46′ Λίταινας), Λουκάς, Χατζής, Παυλής, Τασιούλης (76′ Αθανασιάδης).