Αθλητισμός

“Τρένο” η μπασκετική ΑΕΤ

Νίκη για την ομάδα της ΑΕΤ  για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ με σκορ 76-60. Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα του Απόλλωνα Καρδίτσας μπήκε ποιο δυνατά μέσα στο παιχνίδι και έχοντας σε καλή μέρα τον Τσιώγα βάζοντας στα δύο πρώτα δεκάλεπτα 19 πόντους προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-38 . Αυτό μας έκανε να ξυπνήσουμε  και να ανεβάσουμε στροφές  άμυνα & επίθεση ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου κάναμε το ξέσπασμα (20-5) με Παπαγεωργίου 28π(1) & Οκκα 13(3) καταφέραμε να φτάσουμε σε μια εύκολη νίκη όπου αν βάζαμε και τα χαμένα λέι απ θα είχαμε μια μεγαλύτερη διαφορά